CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
Szczegóły Produktu:
| Miejsce pochodzenia: | Chiny |
| Nazwa handlowa: | Charming |
| Orzecznictwo: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Numer modelu: | LU-40 |
| Dokument: | CH SERIES P3.91.pdf |
Zapłata:
| Minimalne zamówienie: | 10 szt |
|---|---|
| Cena: | negocjowalne |
| Szczegóły pakowania: | Pudełko kartonowe, pudełko drewniane, walizka transportowa |
| Czas dostawy: | 30 dni roboczych po dokonaniu płatności |
| Zasady płatności: | L/C, T/T, Western Union, PayPal, Cash |
| Możliwość Supply: | 500 sztuk tygodniowo |
|
Szczegóły informacji |
|||
| Poziom szary: | 14-16 bitów | Temperatura pracy ekranu: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| Zobacz odległość: | > 3,91 m | Wilgotność robocza: | 10% ~ 90% wilgotności względnej |
| Podkreślić: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
opis produktu
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie



